فوکوس باشید: هم در زندگی، هم در هنر!

شرايط ارسال اثر به جشنواره های خارجی

 * براي ارسال آثار خود به جشنواره ها مراحل زير را انجام دهيد.

1.       ثبت درخواست شرکت در جشنواره در سایت فوکوس (www.iranFIAP.com). از منوي ثبت درخواست ، درخواست ارسال به جشنواره را با اطلاعات (نام جشنواره، بخش هاي مورد درخواست...) کامل ثبت نمائيد.

2.       واریز وجه و ثبت مشخصات واریز در سایت (پیش از اتمام مهلت ثبت نام). هزينه شرکت + هزينه ارسال را واريز کنيد تا در موجودي شما افزوده شود.( لينک راهنماي پرداخت وجه)

3.        آثار خود را قبل از اتمام زمان ارسال به آدرس clubaks@gmail.com ایمیل کنيد.

·         درصورتی که عضو سایت نیستید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

·          پس از تکميل مراحل بالا و پس از پایان مهلت ارسال, بخش ارسال, اقدام به ارسال عکس ها کرده و درخواست شما از حالت "در انتظار بررسی" به "انجام شد" تغییر وضعیت داده و هزینه جشنواره از حساب شما کسر می گردد. تمامی درخواست های ارسال به جشنواره پس از پایان مهلت ارسال بررسی شده, عکس ها از نظر اندازه و حجم بررسی شده, فرم ها پر شده و هزینه ارسال از حساب شما کسر می شود. بنابراین چند روز پس از پایان مهلت ارسال درخواست شما به انجام شد تغییر وضعیت خواهد داد.

شرايط عمومي آثار ارسالي:

1.       براي جشنواره هاي ديجيتال عکس ها را به ايميل clubaks@gmail.com ارسال کنيد: (مگر اینکه در مورد جشنواره خاصی استثنا در متن فراخوان آن خواسته شده باشد که سی دی عکس ها را پست کنید.)

2.       کد جشنواره و عنوان جشنواره و بخشهايي که درآن شرکت کرديد را در ايميل مشخص کنيد. عنوان ايميل کد جشنوارهباشد. آدرس کامل خود را به انگلیسی در متن ایمیل بنویسید، ما در فرم ثبت نام از آدرس خود شما استفاده می کنیم تا کاتالوگ جشنواره توسط جشنواره به آدرس خودتان ارسال گردد.

 

3.       توجه کنید که به دليل كم بودن مبلغ دلار خريداري شده براي جشنواره صرافي ها دلار را گرانتر محاسبه مي كنند. همچنين حواله ارز به کشور برگزار کننده جشنواره کارمزد دارد.

4.       دريافت عکس ها براي جشنواره هاي ديجيتال فقط از راه ايميل است, و از ارسال سي دي به آدرس کلوپ خودداري فرمائيد. (مگر اینکه در مورد جشنواره خاصی استثنا در متن فراخوان آن خواسته شده باشد که سی دی عکس ها را پست کنید.)

5.       آثار ارسالي بايد در چهارچوب قوانين ايران باشد.

6.       لطفاً ارسال را به آخرين روز موکول نکنيد.


شرايط اختصاصي عکس هاي ارسالي:

1-براي جشنواره هاي چاپي, فرم فراخوان با عنوان عکسها به دقت پر شود. (لينک دريافت فرم مخصوص هر جشنواره در متن فراخوان آن جشنواره قرار دارد.)

2- عنوان عکس:

عنوان فایل باید عنوان عکس به انگلیسی باشد. هر عکس را در تمام جشنواره ها فقط با یک عنوان می توان شرکت داد (حتی اگر عکسی را قبلا در جشنواره ای رنگی شرکت داده اید و در جشنواره دیگری آنرا سیاه و سفید ارایه می کنید هم, نباید عنوان را تغییر دهید.)
عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" ارایه کرد, زیرا عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب فیاپ محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود. عنوان عکس در زمان داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!

به هیچ وجه هیچ اطلاعاتی دیگری مثل اسم عکاس, شماره تلفن, بخش و ... را در عنوان فایل دیجیتال قرار ندهید و عنوان فایل دیجیتال فقط عنوان عکس به انگلیسی باشد. در غیر اینصورت عکس ها قابل ارسال نخواهند بود.

3 - برچسب پشت عکسها کامل و دقيق نوشته شود. (مي توانيد فايل Lable را بر روي کاغذ پشت چسبدار پرينت بگيريد.) اين برچسب فقط مربوط به جشنواره هاي چاپي بوده و براي جشنواره هاي ديجيتال نياز نيست.

4 - اگر در چند بخش يک جشنواره شرکت مي کنيد, عکس های هر بخش را در فولدری با همان نام (با حروف انگلیسی) ذخیره کرده, زیپ کرده و ایمیل کنید. عنوان فایل زیپ شده را با حروف انگلیسی بنویسید.

5 - عکس ها بدون حاشيه باشند.

دريافت برچسب پشت عكس ها (فقط مربوط به جشنواره هاي چاپي)

·   نکات مهم:

1.       عنوان ایمیل فقط و فقط کد جشنواره باشد مثلا: po143 باشد. هیچ اطلاعات دیگری در عنوان ایمیل ننویسید و عنوان ایمیل فقط  کد جشنواره باشد. توجه کنید که کد جشنواره با po شروع می شود نه 0p! دلیل آن این است که با توجه به حجم بالای ایمیل هایی که کلوپ دریافت می کند, در زمان ارسال عکس ها ایمیل را بر اساس کد جشنواره جستجو می کنیم و در صورتی که عنوان ایمیل شما کد جشنواره نباشد, ممکن است عکس های شما پیدا نشده و در نتیجه ارسال نشوند.

2.       در صورتیکه جشنواره مورد نظر دارای چند بخش باشد, عکس های هر بخش را در فولدری با همان نام (با حروف انگلیسی) ذخیره کرده, زیپ کرده و در یک ایمیل ارسال کنید. عنوان فایل زیپ شده را با حروف انگلیسی بنویسید.

3.       در  صورتی که عکس ها از نظر اندازه و حجم طبق تعریف نباشند قابل ارسال نخواهند بود. اغلب شرکت کنندگان عکس ها را کوچکتر یا بزرگتر ارسال می کنند و مجبوریم زمانی را که می توانیم برای پوشش اخبار موفقیت های اعضا صرف کنیم, برای تغییر اندازه عکس ها صرف کنیم!!! با استفاده از فوتوشاپ می توانید کل عکس های یک یا چند پوشه را بطور همزمان تغییر اندازه دهید. ( به فایل پیوست مراجعه کنید.)

4.       وقتی می نویسیم حداکثر اندازه عرض عکس مثلا 1400 pixel یا ارتفاع عکس 1050 pixel باشد. (یعنی عرض هیچ عکسی از 1400 pixel یا ارتفاع هیچ عکسی از 1050 pixel بیشتر نباشد.)  یعنی در صورتی که عکس افقی باشد حداکثر اندازه عرض عکس 1400 pixel باشد و قطعا ارتفاع آن باید 1050 پیکسل یا کمتر باشد. اشتباهی که اغلب افراد می کنند در چنین شرایطی عکس عمودی را با ارتفاع 1400 پیکسل می فرستند که اشتباه است. اگر عکس عمودی باشد, ارتفاع آن 1050 پیکسل باشد و در نتیجه عرض آن کمتر می شود مثلا 700 پیکسل. عکس های مربع 1050*1050 خواهند بود.

5.       وقتی می نویسیم بزرگترین ضلع عکس مثلا 1400 pixel باشد. (یعنی عرض هیچ عکسی از 1400 pixel یا ارتفاع هیچ عکسی از 1400 pixel بیشتر نباشد.)  یعنی در صورتی که عکس افقی باشد حداکثر اندازه عرض عکس 1400 pixel باشد و اگر عکس عمودی باشد, ارتفاع آن 1400 پیکسل باشد و در نتیجه عرض آن کمتر می شود مثلا 930 پیکسل. عکس های مربع 1400*1400 خواهند بود. (عکس های پیوست را ببینید)

6.       وقتی می نویسیم که حجم هر عکس مثلا از 800 کیلو بایت بیشتر نباشد, حتما باید حجم عکس ارسالی خود را کنترل کنید, درصورتی که بیشتر بود, عکس را در فوتوشاپ باز کرده و save as کنید, در پنجره ای که باز می شود Quality عکس ها را بصورتی انتخاب کنید که حجم هر عکس از 800 کیلو بایت بیشتر نباشد. (عکس های پیوست را ببینید)

7.       عکس را نمی توان با عنوان "بدون عنوان" ارایه کرد, زیرا عکس های بدون عنوان براي دريافت القاب FIAP محاسبه نمي شود. عنوان در داوری خوانده نمی شود. عنوان عکس در زمان داوری خوانده نمی شود و تنها برای شناسایی عکس است به همین دلیل تمام عکس های خود را نامگذاری کنید. عنوان باید کوتاه باشد. عنوان های ساده برای عکس خود انتخاب کنید نه عنوان های بسیار پیچیده و عرفانی!
به هیچ وجه هیچ اطلاعاتی دیگری مثل اسم عکاس, شماره تلفن, بخش و ... را در عنوان فایل دیجیتال قرار ندهید و عنوان فایل دیجیتال فقط عنوان عکس به انگلیسی باشد. 
در غیر اینصورت عکس ها قابل ارسال نخواهند بود.

8.       کاتالوگ جشنواره ها حدودا شش ماه بعد از داوری ارسال می شود. از این پس در فرم ثبت نام آدرس شرکت کننده درج می شود تا کاتالوگ مسقیما توسط جشنواره به آدرس خود شرکت کننده ارسال شود. لیست کاتالوگ های رسیده مربوط به جشنواره های قدیم را در بخش اخبار می توانید ببیند و با خانم فرزانه پازکی تماس گرفته و برای ارسال آن هماهنگی لازم را انجام دهید.

9.       در تنظیمات ایمیل خود ایمیل clubaks@gmail.com را غیر اسپم یا Not Spam تنظیم کنید تا ایمیل های ارسالی از کلوپ وارد پوشه اسپم نشود.

10.   هزینه های ثبت نام و ارسال را ترجیحا آنلاین واریز کنید که در اینصورت نیازی به ثبت واریز نیست.

11.   اگر واریز کارت به کارت کرده اید و یا در بانک پول به حساب واریز کرده اید باید در سایت ثبت واریز وجه انجام دهید.در هنگام ثبت واریز وجه حتما مبلغ را به تومان ثبت کنید و تاریخ را هم دقیق ثبت کنید.

12.  در ثبت واریز وجه حتما شماره 16 رقمی کارتی که واریز را با آن انجام داده اید ثبت کنید. تایید واریز 2 تا 3 روز طول خواهد کشید.

 

13.   حتما وقتی می خواهید در جشنواره ای شرکت کنید, ثبت درخواست شرکت در جشنواره را در سایت فوکوس (www.iranFIAP.com) انجام دهید. وقتی ثبت درخواست می کنید نیازی به پیگیری دریافت عکس ها از راه ایمیل نیست زیرا اگر عکس های شما دریافت نشده باشد با دیدن درخواست شما, با شما از راه ایمیل تماس خواهیم گرفت. (درخواست ها پس از پایان مهلت ارسال بررسی می شوند)

14.   برای هر جشنوره فقط و فقط یک درخواست ثبت کنید! و هر واریز را هم تنها یکبار ثبت کنید.

15.   تمامی درخواست های ارسال به جشنواره پس از پایان مهلت ارسال بررسی شده, عکس ها از نظر اندازه و حجم بررسی شده, فرم ها پر شده و هزینه ارسال از حساب شما کسر می شود. بنابراین چند روز پس از پایان مهلت ارسال درخواست شما بهانجام شد تغییر وضعیت خواهد داد.

16.   حتما تعریف عکس ها را بخوانید! مثلا بارها عکس هایی از خانه, جاده, گلدان, باغ و ... در بخش طبیعت دریافت می کنیم!!!!!!!!!!! مشخص است که چنین عکسی در بخش طبیعت پذیرفته نخواهد شد! و تنها پول خود را هدر خواهید داد.

17.   در هر بخش حتما چهار عکس ارسال کنید زیرا در هر بخش چه یک عکس بفرستید چه چهار عکس, باید هزینه ثبت نام آن بخش را پرداخت کنید, پس بهتر است در هر بخش حتما چهار عکس ارسال کنید.

18.   عکس سیاه و سفید نوعی عکس تک رنگ است.

19.   لطفا ارسال عکس ها را به دقیقه 140 ( خیلی دیرتر از دقیقه 90) موکول نکنید!

Size.gifResize.gifSave As.gif 

 

 

 

کتاب های عکاسی

کتاب های هنر

تجهیزات عکاسی

صنایع دستی ایران